Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

kklsz

offlinekklsz blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: MERLIN 2 GL1090A
2604 odwiedzin | wpisów: 14, komentarzy: 27, obserwuje: 9

Komin na tzw. "na gotowo" !!!

autor: kklsz blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam.

Przed przystąpieniem moich budowlańców do budowy komina w salonie musiałem poczynić kilka kroków wcześniej. Komin jest budowany z czerwonej cegły na tzw. „na gotowo”.

Słowo „na gotowo” musiałem podkreślać kilka razy bo nie docierało, że czerwona cegła ma być widoczna w salonie, że komin nie będzie tynkowany, że to forma wystroju w salonie. Ma być czysty, i ładna fuga. Komin ma 3 x kanały wentylacyjne i 1 x dymowy. Wymiary to ok.: 136x39 cm. Od ściany odstaje około 2cm, na tynk. Oczywiście izolacja pozioma na chudziaku była przygotowana wcześniej. Również rozplanowanie gdzie nawiew powietrza do kominka, gdzie wyczystka, gdzie cegła z uchwytem cięgna przepustnicy też musiałem rozplanować wcześniej biorąc pod uwagę wysokość podłogi i usytuowanie wolnostojącego kominka (kozy).

Gdy kurier przywiózł paczkę z przepustnicą powietrza (fi 110mm – idealnie pasuję na rurę kanalizacyjną PCV110, regulacja mechanicznym cięgnem) wziąłem się za obsadzenie w cegle uchwytu sterującego przepustnicą. Widać na zdjęciu. Pancerz stalowego cięgna obsadziłem w silikonowy wąż ogrodowy, w cegle wywierciłem otwór do głębokości gwintu na uchwycie. Całość skręciłem i zabezpieczyłem klejem dekarskim między wężem, a cegłą. W trakcie murowania tych kilku warstw cegieł, byłem przy budowlańcach. Wręcz robiłem murarkę z murarzem P.Andrzejem.

Co do estetyki murowania na tzw. „na gotowo” to nie jest tak źle.

Nie no, musi być jakieś ALE. Bo moja żona powiedziała bym zaprosił budowlańców do mnie do obecnego domu gdzie murowałem ściankę działową z takiej cegły i robiłem fugę na tzw. „na gotowo”. To ich 40lat praktyki ma się nijak do mojej budowlanej praktyki. Ale co zrobić jak nie ma rąk do pracy !!! Dam sobie radę z takim stanem, lekkie przeszlifowanie jakimś kamieniem, by zrzucić minimalne wystające „zadry” cementu. Nie mam co narzekać bo wszyscy co widzą teraz ten komin (a jest on już cały w salonie) mówią, że ładnie wyszedł. To jaki jest obecnie będzie widać na zdjęciach z etapu budowy więźby dachowej. To do zobaczenia na następnej mojej relacji z więźby.


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49572
Liczba wpisów:206839
Liczba komentarzy:874300
Liczba zdjęć:764626
Użytkownicy online:465